Динерс клуб Македонија
 
 
 
 
 
 
Донација на децата од СОС детско село
 
 
Динерс Клуб Македонија со помош на Динерс Клуб Србија (кој што беше спонзор на АТП турнирот во тенис Serbia Open 2011 кој се одржува во тенискиот центар Новак во Белград, почнувајќи од 23.април до 01.мај 2011 година), им овозможи на 19 деца од СОС Детското село придржувани од 3 возрасни и заедно со финалистите на Македонскиот Идол, незаборавна посета престој и дружење со фамилијата на светскиот рекет - Новак Џоковиќ.

Децата од СОС Детското Село и Македонските идоли беа гости на фамилијата Џоковиќ имајќи за цело време ВИП третман, ВИП влезници за следење на еден меч на централниот терен, прошетка низ прекрасните терени и целиот комплекс Новак каде што се оддржува турнирот, фотографирање со светскиот тениски рекет Новак Џоковиќ и маици со ликот и потписот на Новак.

Децата од СОС Детското село за време на дводневниот престој во Белград беа и на 3D проекција на филм во ТЦ Ушче и панорамско разгледување на Белград и околината.

Како што кажаа некои од децата од СОС Детското село, за нив, ова патување ќе остане во незаборавен спомен.

Динерс Клуб Македонија отсекогаш знаел и знае каде да донира дел од своите средства. Пресреќни сме што израдувавме 19 прекрасни деца кои што знаеа како да се заблагодарат.

Тоа се гледаше од нивните очи.

Динерс Клуб Македонија

 

 
 
 
 
 
 
 
 
ОСТАНАТИ ВЕСТИ
 
СООПШТЕНИЕ Извршниот директор на Динерс Клуб Интернационал МАК ДООЕЛ Божидар Јанковски станува сопственик на компанијата
10.12.2020
 
 
Динерс Клуб Македонија повторно добитник на награда за "Најдобра кредитна картичка посветена на грижата за корисници и нивно задоволство"
12.06.2020
 
 
ПОНУДА ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ИЗНОСОТ НА СМЕТКИТЕ ЗА ПЕРИОД ОД 90 ДЕНА
16.04.2020
 
 
Известување
31.12.2018
 
 
Известување за неработни денови 06 и 07.01.2017
05.01.2017
 
 
Erste Card Club d.o.o. го презема работењето на Diners Club во Србија, Македонија и во Црна Гора
29.11.2016
 
 
Динерс Клуб Македонија национален шампион на европските бизнис награди 2016/17, во категоријата ”Посветеност на корисниците”
14.09.2016
 
 
GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW го прогласи Diners Club Macedonia за компанија со најдобра грижа за корисници на пазарот
27.10.2015
 
 
Како да гратис членарина!
05.10.2015
 
 
Вашата омилена картичка слави роденден!
17.09.2014
 
 
Добивајте ја сметката на Вашата e-mail адреса!
01.08.2014
 
 
Најава за патување во странство
01.08.2014
 
 
Известување
23.05.2014
 
 
Купувајте со Diners Club картичка во Inditex!
20.05.2014
 
 
Пристигна новата колекција во Benetton и Sisley!
06.03.2014
 
 
Купувајте на 3 РАТИ
19.02.2014
 
 
Плаќање до 3 рати за услугите на МВР
21.01.2014
 
 
Известување на плаќање на сметки за Водовод и канализација
25.12.2013
 
 
Информација за плаќање на девизен трошок
20.12.2013
 
 
Купувајте на рати во Мега Куманово
21.10.2013
 
 
Нафта за домаќинство на рати
17.10.2013
 
 
Купувајте на 6 рати во P.S. Fashion
02.10.2013
 
 
Најава за патување во странство
16.04.2013
 
 
Само дома си е дома
06.03.2013
 
 
Diners Club iOS Апликација
24.12.2012
 
 
Diners Club и Охридско лето
05.07.2012
 
 
Нови намалени каматни стапки
03.07.2012
 
 
Познати сите патници на Карневал под Маски Венеција 2012
01.02.2012
 
 
Карневал под маски
24.01.2012
 
 
Карневал под маски
18.01.2012
 
 
Карневал под маски
10.01.2012
 
 
Diners Club Премија
09.01.2012
 
 
Карневал под маски
29.12.2011
 
 
Diners Club секој месец наградува
05.12.2011
 
 
Diners Club секој месец наградува
07.11.2011
 
 
Diners Club секој месец наградува
05.10.2011
 
 
Diners Club секој месец наградува
05.09.2011
 
 
Diners Club секој месец наградува
05.08.2011
 
 
Diners Club секој месец наградува
06.07.2011
 
 
Василичарски гала-концерт
15.01.2011
 
 
Препознајте ја надежта и уживајте во неа
31.12.2010
 
 
Гала-настан Во Друштво на славните - Словенија
14.12.2010
 
 
 
 
 
   
  Контакт   |   Тарифник   |   Корисни совети   |   Често поставувани прашања   |   Прашања   |   Follow us on facebook   Follow us on twitter